kreskakreska
kreska
ATRAKCJE kreskakreskakreska

Aby Państwa pobyt w Wysowej był ciekawy, pełen wrażeń, chcemy przybliżyć i zachęcić do skorzystania z licznych atrakcji dostępnych w regionie:
 • Wody mineralne i park zdrojowy:
    Najważniejszym skarbem Wysowej są jej źródła mineralne, różnorodne zarówno pod względem składu chemicznego jak i ogólną zawartością rozpuszczonych w nich gazów i substancji stałych. Źródła te to szczawy alkaliczne nasycone naturalnie dwutlenkiem węgla. Poniżej wypisano ważniejsze ujęcia:
 1. Słone
 2. Józef I
 3. Józef II
 4. Aleksandra
 5. Henryk
 6. W-12
 7. Anna
 8. Franciszek
 9. W-15
 10. W-16
 11. Bronisław
 12. W-19
 13. W-20
Wysowskie wody mineralne zobojętniają kwas solny w żołądku, zmydlają tłuszcze, mają właściwości odczulające i przeciwzapalne. Ożywiają i wspomagają przemianę materii. Wodę ze źródeł można czerpać z ogólnodostępnych  zdrojów zgrupowanych w parku zdrojowym.
 • Uzdrowisko
Tradycje uzdrowiskowe Wysowej sięgają XIX wieku, wtedy powstał pierwszy dom zdrojowy. Później powodzenie uzdrowiska przechodziło okresy mniejszej i większej popularności. W latach 70 XX wieku powstały Państwowe uzdrowiska, teraz po przekształceniach oferują przeróżne zabiegi: kąpiele, masaże podwodne, natryski, inhalacje okłady borowinowe itp.
Można również skorzystać z kręgli, tenisa ziemnego i stołowego, sauny oraz jaskini solnej.
 • w pobliżu Wysowej
    Godne polecenia są szlaki na krótkie wycieczki w bezpośrednim otoczeniu Wysowej. Można wybrać się m. in. do wsi Blechnarka (na południe) położonej w pięknej dolinie która kończy się przełęczą Wysowską i granicą Państwa, godną polecenia jest również wyprawa do doliny Łopacińskiego wzdłuż źródeł Szumniaka. Ciekawą wyprawą jest również wejście na górę Gródek, szlak dookoła Wysoty, czy nieco dalej na Kozie Żebro, Jawor - tu znajduje się sanktuarium na pamiątkę objawień Maryjnych z 1929r, Cigelkę i Lackową...Możemy również wybrać się do południowych sąsiadów - jezeli nie samochodem przez przejście w Koniecznej, to przejściami turystycznymi na przełączy Wysowskiej, Cigelce i Obyczu.
    Na dalsze wyprawy możemy skierować się nad zbiornik Klimkówka  - tu były kręcone sceny do Ogniem i Mieczem, zwiedzić Biecz, Gorlice, pałac Długoszów w Siarach lub skansen w Szymbarku. W pobliskiej Hańczowej, lub nieco dalej - w Regetowie można skorzystać z atrakcji oferowanych przez stadninę koni (w Regetowie odbywają się co roku Dni Huculskie). Ciekawych historii tych okolic na pewno nie minie wędrówka po cmentarzach z I wojny światowej czy też poznawanie drewnianych cerkwi.
 Dla amatorów dwóch kółek i wysiłku fizycznego polecamy przejażdżki ścieżkami rowerowymi wytyczonymi w atrakcyjnych terenach.
 Oprócz wspomnianych już Dni Huculskich, w regionie odbywają się takie imprezy cykliczne: Dni Gorlic - powiązane z obchodami rocznicy bitwy pod Gorlicami, Łemkowska Watra w Zdyni, Rajd Magurski (zimą).
   
Mały Biały Domek